Irregular pebble shape design and rainbow color very suitable for poolside swimming pool bathroom floor and wall. Welcome to find us if you are interested in more handmade porcelain tiles, please inquire us immediately!
Highlight:
1. Irregular pebble shape design
2. Made of ceramic, thickness 6.5mm
3. Smooth touching, kiln glazed surface
4. Mesh mounted on back, convenient to install
5. Residential and Commercial use is available
Suitable for:
Bathroom Walls, Shower Areas, Swimming Pool Walls, Commercial Space, etc
| Model NO: | BCZ007B1 |
| Size: | 280*280*6.5mm |
| Style: | Modern Style |
| Color Type: | Same Color System |
| Usage: | Residential and Commercial |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 280*280*6.5mm |
| Connect: | Back Mesh Design |
| Surface: | Glossy, Glazed |
| MOQ: | 100 Sqm |
| Packing Details: | Neutral or Custom Carton, Neutral Package, Wooden Pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Porcelain |
| Shape: | Irregular |
| Thickness: | 6.5mm |
| Color: | Green, Mix Colors, Blue |
| Application: | Bathroom Walls, Shower Areas, Swimming Pool Walls, etc |
| Chip Size: | / |
| Gap: | / |
| Net Weight/Sheet: | 0.85kg |
| Delivery Time: | 30 Days After The Deposit Is Paid |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6908900000 |
Herringbone Mosaic Dark Green BCZ919A
Frozen Fan Shape Crackle BCZ304-B
Subway Tile ZMD9201
Kit Kat Tile Dark Blue BCZ621A
Triangle Tile Ceramic Dark Grey BCZ930A
Herringbone Mosaic Green BCZ709A
Mixed Size Square Metal Mix Laminated Glass GZOJ9905
Electroplated Linear Shape Glass ZOM1912
Frozen Fan Shape Crackle BCZ631-B
Frozen Fan Shape Crackle BCZ707-B