A blend color with beautiful flower patterns, it is another hot sale product in our tile borders collection. For more color options, welcome to contact us freely. SAMPLE AVAILABLE HERE.
Highlight:
1. Flower border tile pattern, 300x150mm sheet size
2. Artistic and elegant style
3. Hugely versatile porcelain materials
4. Highly resistant to scratch, marks, wear, chemical agents
5. Easy to install and clean
Suitable for:
Finish of swimming pool border, pool surround area, waterline decor, bathroom, kitchen, shower and any wet area.
| Model NO: | BCZB002 |
| Size: | 310X153mm |
| Style: | Modern Style |
| Color Type: | Mix Color |
| Usage: | Wall, Floor, Swimming Pool |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 310X153mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glossy |
| MOQ: | 1 Sqm |
| Packing Details: | Neutral or Custom Carton, Neutral Package, Wooden Pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Porcelain/Ceramic |
| Shape: | Rectangle |
| Thickness: | 6mm |
| Color: | Blue |
| Application: | Living Room, Bathroom, Dining Room, Kitchen, Swimming Pool |
| Chip Size: | |
| Gap: | |
| Net Weight/Sheet: | 0.55kg |
| Delivery Time: | 30 Days After The Deposit Is Paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6904900000 |
Border Blue Mix Melting BGAB003
Green Seashell Pattern BCKB701
Border Blue Lantern Design BCZB010
Border Blue Blend BCZB004
Border Blue Cloud Pattern BGEB002
Border Blue Mix Hot Melt BGAB002
Purple Sea-Shell Pattern BCKB601
Border Blue BGEB001
Border Blue Yellow Mix BCZB009
Custom Ceramic Pool Waterline Tile Black and White BCEM001A