Crystal glass tile mosaics are always the top-classic and popular options for swimming pool building, bathroom and showers, which can work wonderfully with water and lighting. Welcome to contact us for sample details and best price.
Hightlight:
1. 23x23mm chip size, 300x300mm sheet size, 8mm thickness, 2mm gap
2. Coloring processing under high temperature
3. Fresh colors and glossy surface
4. Good quality, long service life, resistant to wear, stain, moiture
5. Mesh mounted design, easy to install and maintain
Suitable for:
Perfect for swimming pools, piscine, ponds, bathroom, shower, kitchen, etc.
| Model NO: | BRH002, BRH001 |
| Size: | 23x23mm |
| Style: | Modern Style |
| Color Type: | Blue Color |
| Usage: | Wall, Floor, Swimming pool |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 300x300mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glossy |
| MOQ: | 100 Sqm |
| Packing Details: | Neutral or Custom Carton, Neutral Package, Wooden Pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Crystal Glass Mosaic |
| Shape: | Square |
| Thickness: | 8mm |
| Color: | Blue |
| Application: | Living Room, Bathroom, Dining Room, Outside, Kitchen |
| Chip Size: | 23x23mm |
| Gap: | 2mm |
| Net Weight/Sheet: | / |
| Delivery Time: | 30 Days After The Deposit Is Paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 7016100000 |
20*20mm Square Iridescent Blue Glass GEOJ2902
25x25 Square Euro Glass Mosaic Blend Color ZCIO001
Crystal Glass BRE008
15x15mm Sauqre Hot Melt Glass Mint Green Mixed Black BGC018
15x15mm Sauqre Hot Melt Glass Iridescent Mixed Dark Blue BGC001
48x48mm Square Crystal Glass Iridescent Blue GKOL1606
25x25 Square Euro Glass Mosaic Aqua Green ZCIO701
48x48mm Square Crystal Glass Iridescent Lemon Yellow GKOL1501
25x25mm Square Crystal Glass Iridescent Lemon Yellow GIOL1501
48x73mm Rectangle Matte Hot Melt Glass Blue Mixed Gray GZOJ2602