4" Sky Blue Single Ice-Crackle Porcelain Mosaic Tile
Highlight:
1. Delicate ice-crackle texture, glossy finish
2. Chip size: 100x100mm; Thickness: 8mm; Gap: 3mm
3. Mesh backing, easy to install and maintain
4. Low-water absorption rate, premium quality
Suitable for:
Swimming pools, bathroom, shower, kitchen, any aqua projects.
| Model NO: | BCQ605 |
| Size: | 309x309mm |
| Style: | Contemporary |
| Color Type: | Pure Color |
| Usage: | Interior |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 309x309mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glossy glazed |
| MOQ: | 300M2 |
| Packing Details: | 11Sheets/1.05SQM/Carton, 90Cartons/Pallet, 20Pallets/Container; |
| Specification: | A Grade |
| Material: | Ceramic |
| Shape: | Square |
| Thickness: | 8.0mm |
| Color: | Sky Blue |
| Application: | Swimming pool, bathroom, kitchen, entrance hall, etc |
| Chip Size: | 100x100mm |
| Gap: | 3.0mm |
| Net Weight/Sheet: | 1.45kg |
| Delivery Time: | 30 days after the deposit is paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6904900000 |
25x25mm Square Glossy Porcelain Cobalt Blue BCI912
100x100mm Heavy Ice Crackle Surface Square Glossy Porcelain Blue BCQ607
23x23mm Granule Matte Surface Square Porcelain Mixed Blue HMF8007
48x48mm Blossom Surface Square Glossy Porcelain Dark Blue BCK637
97x97mm Square Matte Porcelain Classic Light Blue BMO902A1
11x11mm Square Glossy Porcelain White CBG201A
48mmx48mm Green Ink-jet Porcelain Pool Mosaic Tile KGH6701
48x48mm Square Glossy Crystal Glazed Porcelain Dark Blue BCK603
48x48mm Square Glossy Crystal Glazed Porcelain Cobalt Blue BCK601
48x48mm Heavy Ice Crackle Surface Square Glossy Porcelain Blue BCK653