This lovely dolphin mosaic art series would absolutely enliven your swimming pool and make it look lively! Enjoy your swimming time now! Art mosaic tiles can be customized in different patterns and sizeds according to customers' requiement. Welcome to contact us freely.
Highlight:
1. Made of durable ceramic mosaic
2. Chip size:9.5x9.5mm; Sheet size:300x300mm; Thickness:6mm;
3. Mesh mounted on back, easy for installation
4. Well design for any swimming pool types.
(Note: For your reference only, it is subject to your final custom-size.)
| Model NO: | BCA002 |
| Size: | 9.5X9.5mm |
| Style: | Modern Style |
| Color Type: | Mix Color |
| Usage: | Wall, Floor, Swimming Pool |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 300x300mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glossy |
| MOQ: | 1 Sqm |
| Packing Details: | Neutral or Custom Carton, Neutral Package, Wooden Pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Porcelain/Ceramic |
| Shape: | Square |
| Thickness: | 6mm |
| Color: | Mixed dolphin mosaic art |
| Application: | Living Room, Bathroom, Dining Room, Kitchen, Swimming Pool |
| Chip Size: | 9.5X9.5mm |
| Gap: | 1mm |
| Net Weight/Sheet: | 0.69kg |
| Delivery Time: | 20 Days After The Deposit Is Paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6904900000 |
Pool Art ZGH2004
Glass Owl Pattern Mosaic Art ZGH2015
Kaleidoscope Pattern KA010ST
Pool Art BGE019
Pool Art Dolphin BCA002
Pool Art BGC043
Simplified Phoenix Totem KCO038ST
Mandalas KZO040MY
Pool Art BGE026
Pool Art BGC042