Simple and elelgant, the blossm ceramic mosaic blue tile in 23x23mm meets many of our customers' deamnd, welcome to contact us for best price and sample details.
Hightlight:
1. 23x23mm crystal pool mosaic tile
2. Beautiful blossom pattern
3. Hugely versatile and high durability
4. Eco-friendly and low water-absorption rate
5. High resistance to scratch, wear, marks, abrosion and chemical agents
6. High performance and long service life
Suitable for:
Swimming pool building, spa center, bathroom, kitchen, landscaping, patio design, aqua projects and any interior and exterior designs.
| Model NO: | BCH609 |
| Size: | 23X23mm |
| Style: | Modern Style |
| Color Type: | Same Color System |
| Usage: | Wall, Floor, Swimming Pool |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 306X306mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glossy |
| MOQ: | 1000 Sqm |
| Packing Details: | Neutral or Custom Carton, Neutral Package, Wooden Pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Porcelain/Ceramic |
| Shape: | Square |
| Thickness: | 6mm |
| Color: | Blue |
| Application: | Living Room, Bathroom, Dining Room, Kitchen, Swimming Pool |
| Chip Size: | 23X23mm |
| Gap: | 3mm |
| Net Weight/Sheet: | Around 1kg |
| Delivery Time: | 30 Days After The Deposit Is Paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6908900000 |
48x48mm Heavy Ice Crackle Surface Square Glossy Porcelain Green BCK703
48x48mm Ice Crackle Surface Square Glossy Porcelain Blue BCK649
25x25mm Square Glossy Porcelain Cobalt Blue BCI912
48x48mm Square Glossy Crystal Glazed Porcelain Cobalt Blue BCK601
95x95mm Ripple Surface Square Porcelain Mixed Cobalt Blue BCP604
97x97mm Square Matte Porcelain Dark Blue BMO903A1
25x25mm Square Porcelain Classic Sky Blue IGA3602
1x1 Staggered Square Glossy Porcelain Gradient Blue IGA1901
48x48mm Square Glazed Porcelain Mixed Blue BCK001
Diameter 19mm Penny Round Glossy Porcelain Blend Light Blue BCZ002