Simple and elelgant, the blossm ceramic mosaic blue tile in 23x23mm meets many of our customers' deamnd, welcome to contact us for best price and sample details.
Hightlight:
1. 23x23mm crystal pool mosaic tile
2. Beautiful blossom pattern
3. Hugely versatile and high durability
4. Eco-friendly and low water-absorption rate
5. High resistance to scratch, wear, marks, abrosion and chemical agents
6. High performance and long service life
Suitable for:
Swimming pool building, spa center, bathroom, kitchen, landscaping, patio design, aqua projects and any interior and exterior designs.
| Model NO: | BCH609 |
| Size: | 23X23mm |
| Style: | Modern Style |
| Color Type: | Same Color System |
| Usage: | Wall, Floor, Swimming Pool |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 306X306mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glossy |
| MOQ: | 1000 Sqm |
| Packing Details: | Neutral or Custom Carton, Neutral Package, Wooden Pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Porcelain/Ceramic |
| Shape: | Square |
| Thickness: | 6mm |
| Color: | Blue |
| Application: | Living Room, Bathroom, Dining Room, Kitchen, Swimming Pool |
| Chip Size: | 23X23mm |
| Gap: | 3mm |
| Net Weight/Sheet: | Around 1kg |
| Delivery Time: | 30 Days After The Deposit Is Paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6908900000 |
6x6 Ice Crackle Surface Square Glossy Porcelain Yellow WBB2901
48x48mm Heavy Ice Crackle Surface Square Glossy Porcelain Blue BCK657
6x6 Large Square Inkjet Pattern Matte Porcelain Dusty WOL9301
25x25mm Square Porcelain Classic Mixed Blue IGA3003
48x48mm Square Porcelain Marble Look Ink-Jet KOA2902
48*48mm Square Porcelain Glow in the Dark Blue KOH6004
48x48mm Heavy Ice Crackle Surface Square Glossy Porcelain Blue BCK650
48x48mm Heavy Ice Crackle Surface Square Glossy Porcelain White BCK203
48*48mm Square Porcelain Glow in the Dark Blue KOH6007
23x23mm Square Glossy Crystal Glazed Porcelain Blue BCH608