MOQ: 30 Sqm
23*48mm Brickbond Galaxy Glass Mosaic GZON7701, a stunning new crystal glass mosaic that brings the vastness of the universe into your living space. This extraordinary mosaic features a unique galaxy effect, creating a mesmerizing and dreamy atmosphere.
If you are greatly interested in pool tiles, contact us for samples immediately!
Highlight:
1. 23*48mm Brickbond Galaxy Glass Mosaic
2. Unique design with brickwork galaxy effect
3. Three colors available
4. Made from premium crystal glass
5. Back mesh design, convenient to install
6. Easy to clean, wear-resistant and durable
7. Suitable for pool projects, bathroom wall renovations and etc
8. Free tile samples available
Suitable for:
Swimming pools, spas, bathrooms, showers, kitchen backsplashes, etc
| Model NO: | GZON7701 |
| Size: | 300*300mm |
| Style: | Brickbond Galaxy Glass Mosaic |
| Color Type: | Galaxy Sea Green,Galaxy Cobalt Blue,Galaxy Blue |
| Usage: | Any pool and interior space projects |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 300*300mm |
| Connect: | Back mesh design |
| Surface: | Glossy glazed |
| MOQ: | 30 Sqm |
| Packing Details: | Neutral or custom carton, neutral package, wooden pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Crystal Glass |
| Shape: | Strip |
| Thickness: | 4mm |
| Color: | Galaxy Sea Green |
| Application: | Swimming pools, spa, shower, bathroom, pond, etc |
| Chip Size: | 23*48mm |
| Gap: | 2mm |
| Net Weight/Sheet: | 0.81kg |
| Delivery Time: | 25 Days After The Deposit Is Paid |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6908900000 |
20x20mm Square Matte Hot Melt Glass Iridescent GEO001KST
20x20mm Square Iridescent Hot Melt Glass Mixed Green BGC037
Crystal Glass Black BGI018F2
Crystal Glass Brown BGI009F2
25x25 Square Euro Glass Mosaic Blend Black ZCIO002
15x15mm Square Hot Melt Glass Iridescent Mixed Blue BGC012
25x25 Square Euro Glass Mosaic Blue GIO606Z
15x15mm Square Hot Melt Glass Iridescent Mixed Blue BGC024
Recycled Glass GKOM9903
Iridescent Glass Tile GZOF5003