MOQ: 30 Sqm
New arrival 36x36mm square hot melting glass mosaic tile for sale, features unique Amber color and texture, will make a stylish look to any swimming pools, bathroom, shower accent wall decor.
If you are in market for our products and want to resell it, welcome to contact us now.
Highlight:
1. Unique design decorative glass mosaic
2. Classic style, Amber yellow brown color
3. Made of hot melting glass mosaic
4. Back mesh design, easy to install
5. Easy to clean, waterproof, wear-resistant, and durable
6. Free SAMPLE Now
7. OEM/ODM Project Accept
Suitable for:
Swimming pools, spas, showers, bathrooms, ponds, etc
| Model NO: | GZOL1902 |
| Size: | 304*304mm |
| Style: | Classic style |
| Color Type: | Amber |
| Usage: | wall, backsplash, pool |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 304*304mm |
| Connect: | Mesh back |
| Surface: | matte glazed finish |
| MOQ: | 50 Sqm |
| Packing Details: | Neutral or custom carton, neutral package, wooden pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Hot melt glass |
| Shape: | Square |
| Thickness: | 4.0mm |
| Color: | Amber |
| Application: | Any Interior Space and Pool Projects |
| Chip Size: | 36*36mm |
| Gap: | 2.0mm |
| Net Weight/Sheet: | 0.74kg |
| Delivery Time: | 10 days after the deposit is paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6908900000 |
Oval Iridescent Hot Melt Glass Multicolored BGZ008
2 Inch Square Hot Melt Glass Iridescent BGK003
23*48mm Brickbond Galaxy Glass Mosaic GZON7701
Hot Melt Glass GEOM9604
1 Inch Hexagon Matte Hot Melt Glass Cream BGZ201
15x15mm Sauqre Hot Melt Glass Jade Iridescent BGC008
25x25 Square Euro Glass Mosaic Blue GIO609Z
48x48mm Running Bond Square Matte Silicon Joint Hot Melt Glass GKOJ2602-1
Iridescent Glass Tile GZOF1602
Trapezium Matte Hot Melt Glass Iridescent Green BGZ006