4" New Malachite Heavy Crackle Porcelain Mosaic Tile
Highlight:
1. Ice-crackle texture, glossy finish
2. Chip size: 100x100mm; Thickness: 8mm; Gap: 3mm
3. Mesh backing, easy to install and maintain
4. Low-water absorption rate, good quality
Suitable for:
Swimming pools, bathroom, shower, kitchen, any aqua projects.
| Model NO: | BCQ704 |
| Size: | 309x309mm |
| Style: | Contemporary |
| Color Type: | Pure Color |
| Usage: | Interior |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 309x309mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glossy glazed |
| MOQ: | 100 sqm |
| Packing Details: | 11Sheets/1.05SQM/Carton, 90Cartons/Pallet, 20Pallets/Container |
| Specification: | A Grade |
| Material: | Ceramic |
| Shape: | Square |
| Thickness: | 8.0mm |
| Color: | Malachite |
| Application: | Kitchen, Bathroom, Bedroom, Dining Room |
| Chip Size: | 100x100mm |
| Gap: | 3.0mm |
| Net Weight/Sheet: | 1.54kg |
| Delivery Time: | 30 days after the deposit is paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6904900000 |
150x150mm Blossom Surface Sqaure Glossy Porcelain Blue BCW602E7
100x100mm Square Glossy Crystal Glazed Porcelain Aqua BCQ301
48x48mm Heavy Ice Crackle Surface Square Glossy Porcelain Blue BCK657
48*48mm Square Porcelain Glow in the Dark Blue KOH6003
Diameter 28mm Penny Round Glossy Porcelain Dark Green BCZ923A
23x23mm Granule Matte Surface Square Porcelain Dark Blue HMF8603
48x48mm Ice Crackle Surface Square Glossy Porcelain Blue BCK651
48x48mm Blossom Surface Square Glossy Porcelain Blue BCK618
23x23mm Granule Matte Surface Square Porcelain Cobalt Blue HMF8604
48x48mm Square Glossy Glazed Porcelain Blue BCK629