Venus Cloud Series - 2" Melting Glass Mosaic - Dark brown
Brown mosaic tile presents a primitive and harmonious space, and the golden line creates beauty of balance.
Highlight:
1. Classic square pattern, stylish golden line texture
2. Matte finish, good sense of touch
3. Chip size:50x50mm; Sheet size:315x315mm; Thickness:5.5mm; Gap:4mm
4. Mesh mounted on back, providing simple installation
Suitable for:
Kitchen, backsplash, bathroom, bedroom, living room.etc.
| Model NO: | BGN901 |
| Size: | 50x50mm |
| Style: | Imaginary Color |
| Color Type: | Same Color System |
| Usage: | Wall, Floor, Swimming Pool |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 315x315mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glazed,Matt |
| MOQ: | - |
| Packing Details: | Neutral or Custom Carton, Neutral Package, Wooden Pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Glass Mosaic |
| Shape: | Square |
| Thickness: | 5.5mm |
| Color: | Dark Brown |
| Application: | Living Room, Bathroom, Dining Room, Kitchen, Swimming Pool |
| Chip Size: | 50x50mm |
| Gap: | 4mm |
| Net Weight/Sheet: | 0.95kg |
| Delivery Time: | 30 Days After The Deposit Is Paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: |
Crystal Glass BRE003
36x36mm Square Crystal Glass Mixed Blue GZOL1002
25x25mm Square Crystal Glass Iridescent Lake Blue GIOL1608
2x2 Crystal Glass Iridescent Grapefruit Pink GKOL1401
15x15mm Sauqre Hot Melt Glass Iridescent Mixed Color BGC029
20x20mm Square Matte Hot Melt Glass Iridescent Green BGE002
20x20mm Square Hot Melt Glass Iridescent Greed Mixed BGE007
25x25mm Square Crystal Glass Iridescent Black GIOL1101
Recycled Glass GKOM9901
Crystal Glass Black BGI018F2