MOQ: 50 Sqm
HIghly recommend this new design 1x1 square hot melting glass mosaic tile, green blend color and matte glazed finish, works perfectly to create an ocean-like space to any swimming pools.
If you are in market for our products and want to resell it, welcome to contact us now.
Highlight:
1. Unique design decorative glass mosaic
2. Classic style, green blended color
3. Made of hot melting glass mosaic
4. Back mesh design, easy to install
5. Easy to clean, waterproof, wear-resistant, and durable
6. Free SAMPLE Now
7. OEM/ODM Project Accept
Suitable for:
Swimming pools, spas, showers, bathrooms, ponds, etc
| Model NO: | GZOL1608 |
| Size: | 327*327mm |
| Style: | Classic style |
| Color Type: | Green blend |
| Usage: | wall, backsplash, pool |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 327*327mm |
| Connect: | Mesh back |
| Surface: | matte glazed finish |
| MOQ: | 50 Sqm |
| Packing Details: | Neutral or custom carton, neutral package, wooden pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Hot melt glass |
| Shape: | Square |
| Thickness: | 4.0mm |
| Color: | Green blend |
| Application: | Any Interior Space and Pool Projects |
| Chip Size: | 23x23mm |
| Gap: | 2.0mm |
| Net Weight/Sheet: | 0.78kg |
| Delivery Time: | 10 days after the deposit is paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6908900000 |
20x20mm Square Iridescent Hot Melt Glass Mixed Blue GEOJ2607
48*48mm Square Crystal Glass Aqua Green BRK001
10*10mm Square Glass Gold GAGL5901
25*25mm Square Euro Glass Blend Blue GIOL4001
Brickbond Glass GZOM9903
48x48mm Square Matte Silicon Joint Hot Melt Glass GKOJ2601
48x48mm Square Crystal Glass Iridescent Baby Blue GZOL1603
Crystal Glass Brown BGI009F2
15x15mm Sauqre Hot Melt Glass Mint Green Mixed Black BGC018
Iridescent Glass Tile GZOF1609