Classic blue palette and irregular pebble shape design very suitable for poolside swimming pool bathroom floor and wall. Welcome to find us if you are interested in more handmade porcelain tiles, please inquire us immediately!
Highlight:
1. Irregular pebble shape design
2. Made of ceramic, thickness 6.5mm
3. Smooth touching, kiln glazed surface
4. Mesh mounted on back, convenient to install
5. Residential and Commercial use is available
Suitable for:
Bathroom Walls, Shower Areas, Swimming Pool Walls, Commercial Space, etc
| Model NO: | BCZ609B1 |
| Size: | 280*280*6.5mm |
| Style: | Modern Style |
| Color Type: | Same Color System |
| Usage: | Residential and Commercial |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 280*280*6.5mm |
| Connect: | Back Mesh Design |
| Surface: | Glossy, Glazed |
| MOQ: | 100 Sqm |
| Packing Details: | Neutral or Custom Carton, Neutral Package, Wooden Pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Porcelain |
| Shape: | Irregular |
| Thickness: | 6.5mm |
| Color: | Green, Mix Colors, Blue |
| Application: | Bathroom Walls, Shower Areas, Swimming Pool Walls, etc |
| Chip Size: | / |
| Gap: | / |
| Net Weight/Sheet: | 0.85kg |
| Delivery Time: | 30 Days After The Deposit Is Paid |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6908900000 |
Frozen Fan Shape Crackle BCZ707-B
Fish Scale Brown BCZ937
Fish Scale Sky Blue BCZ633
Triangle Tile Ceramic Khaki BCZ929A
Mixed Size Linear Shape Laminated Glass GZOJ9922
Ice Crackle Subway Tile ZOM5601
Arabesque Tile Pale Blue BCZ601E2
Finger Tile Red BCZ404Z
Mixed Size Linear Shape Laminated Glass GZOJ9918
Frozen Fan Shape Crackle BCZ304