Elegant Gray Crackle Fan Shaped Mosaic
Highlight:
1. Popular fan shape/fish scale design
2. Delicate and refined, single ice-crackle texture
3. Chip size: 83.5x90.5mm; Thinkness: 6.5mm; Gap: 3mm
4. Solid gloosy finish, easy to clean
5. Mesh mounted on back, providing simple installation
Suitable for:
Wall and backsplash covering in bathroom, kitchen, living room, etc.
| Model NO: | BCZ304 |
| Size: | 290x274mm |
| Style: | Contemporary |
| Color Type: | Pure Color |
| Usage: | Interior and exterior |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 290x274mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glossy |
| MOQ: | 300 sqm |
| Packing Details: | 11Sheets/0.88SQM/Carton, 99Cartons/Pallet |
| Specification: | A Grade |
| Material: | Ceramic |
| Shape: | Fan Shape |
| Thickness: | 6.5mm |
| Color: | Gray |
| Application: | Bathroom, kitchen, entrance hall, etc |
| Chip Size: | 90.5x83.5mm |
| Gap: | 3.0mm |
| Net Weight/Sheet: | 1.03kg |
| Delivery Time: | 35 days after the deposit is paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6904900000 |
Fish Scale ZGA2001
3D Bevel Mirror Glass Mosaic ZGM3901
Kit Kat Tile Dark Green ZOB1708
Diamond Tile Ceramic Dark Green ZBE2703
32.5*145mm Stackbond Finger Shape Porcelain Matte Terracotta ZMA1905
Herringbone Mosaic Dark Blue BCZ619A
Mixed Size Linear Shape Laminated Glass GZOJ9922
Frozen Fan Shape Crackle BCZ715
Pebble Tile Ceramic Rainbow BCZ007B1
Fish Scale Wave Pattern Emerald Green BCZ715-B