Charming Hexagon Design - Imaginary Color
With stylish and delicate texture, this hexagon tile pattern in orange color makes a stunning look to any spaces.
Highlight:
1. Hexagon shape with timeless geometric beauty
2. Glazed matte finish, anti-slip and premium quality
3. Chip size: 25x25mm; Thickness: 6mm; Gap: 1mm
4. Mesh backing, easy to install and repair
5. Low water absorption rate, highly resistant to mositure
Suitable for:
Work well when used in bathroom, kitchen, pool sides.
| Model NO: | BGZ032 |
| Size: | 25x25mm |
| Style: | Imaginary Color |
| Color Type: | Same Color System |
| Usage: | Wall, Floor, Swimming Pool |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 286x270mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glazed,Matt |
| MOQ: | - |
| Packing Details: | Neutral or Custom Carton, Neutral Package, Wooden Pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Hot Melt Glass Mosaic |
| Shape: | Hexagon |
| Thickness: | 6mm |
| Color: | Orange |
| Application: | Living Room, Bathroom, Dining Room, Kitchen, Swimming Pool |
| Chip Size: | 25x25mm |
| Gap: | 1mm |
| Net Weight/Sheet: | |
| Delivery Time: | 30-50 Days After The Deposit Is Paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: |
20x20mm Square Hot Melt Glass Iridescent Blue Mixed BGE014
20x30mm Stack Bond Matte Hot Melt Glass Mixed Green BGZ019
Crystal Glass BRK002
Iridescent Glass Tile GZOF1004
25x25 Square Euro Glass Mosaic Blend Black ZCIO002
20*20mm Square Iridescent Blue Glass GEOJ2604
Iridescent Glass Tile GZOF1602
20x30mm Running Bond Matte Hot Melt Glass Mixed Cobalt Blue BGZ014
Crystal Glass Brown BGI008F2
2 Inch Square Hot Melt Glass Iridescent BGK002